Ryczałt
ewidencjonowany
i najem prywatny

Świadczymy usługi ewidencji księgowo-podatkowej dla podatników rozliczających się w formie uproszczonej oraz dla podatników uzyskujących przychody z najmu prywatnego.

Ryczałt ewidencjonowany choć nie pozwala na odliczanie kosztów uzyskania przychodu, ale z uwagi na niższe stawki podatków może stanowić korzystną formę opodatkowania dla osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwa.

Najem prywatny stanowi coraz większe źródło przychodów w majątku prywatnym, a jednocześnie forma rozliczenia z fiskusem przychodów z najmu staje się coraz mniej jednoznaczna i coraz bardziej utrudniona. Pomagamy właścicielom nieruchomości z uwzględnieniem ich indywidualnych sytuacji dokonać wyboru formy opodatkowania lub zaliczyć przychód do źródeł przychodów z działalności gospodarczej.
Z uproszczonej ewidencji najczęściej korzystają:
•  Prywatni właściciele mieszkań przeznaczonych na wynajem
•  Mikroprzedsiębiorstwa budowlane
•  Prowadzący wyszczególnioną w przepisach działalność handlową i usługową
•  Wolne zawody
•  Osoby prowadzące działalność medyczną
W praktyce na początku naszej współpracy analizujemy zakres świadczonych usług i doradzamy, czy w Państwa sytuacji Ryczałt Ewidencjonowany stanowi opłacalną formę rozliczeń podatkowych. W roku 2021 doczekaliśmy się sporych zmiany w zakresie podmiotów uprawnionych do skorzystania z tej formy opodatkowania.
Jeżeli rozważają Państwo wybór Ryczałtu jako formy opodatkowania zapraszamy do skorzystania z naszej usługi doradztwa księgowego.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
© Polgrand.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: www.wrubcio.pl
Kancelaria Podatkowa
POLGRAND Sp. z o.o. świadczy usługi rachunkowe na najwyższym poziomie profesjonalizmu.